Čokoládový chia puding

hlavna-oz
1 porcia
10 minút príprava
min. 3 hodiny chladenie

Recept na prípravu a suroviny síce nenáročný, no milo vás prekvapí svojou chuťou. Je to lahodný dezert, ktorý si môžete pripraviť pre návštevu, ktorú chcete oslniť čímsi netradičným, no nechcete sa veľmi natrápiť napríklad pri pečení.

Chia puding sa dá robiť na rôzne variačky, či už ako spomínaný dezert ale je vďačný aj ako raňajky, keď ráno nestíhate do práce, či do školy a ráno z chladničky, vo veľkom zhone na vás bude čakať tento príjemný puding, ktorý vám dodá energiu do nového dňa.

Odporúčam použiť mandľové mlieko, ktoré vie dobre zahrať spolu s čokoládou (použila som čokoládu na varenie z lidlu). Toto bola moja premiéra s chia pudingom, ale určite sa môžete tešiť aj na ďalšie pudingové dobrôtky a všakovaké variácie.

Suroviny

  • 200 ml rastlinné mlieko
  • 50 g čokoláda
  • 4 PL (zarovnané) chia semienka

Postup

  1. Pripravíme si chia semienka, 200 ml mlieka a čokoládu na varenie si nalámeme na menšie kúsky.
  2. Mlieko prelejeme do hrnca, mierne ho zahrejeme a pridáme k nemu čokoládu, ktorú necháme za občasného miešania za pomoci metličky na šľahanie rozpustiť.
  3. Mlieko necháme vychladnúť a do vychladnutého pridáme 4 zarovnané polievkové lyžice chia semienok a všetko spolu premiešame.
  4. Zmes následne ešte z času na čas premiešavame, počas nasledujúcich cca 20 min., aby sa vám nevytvorili v pudingu miesta s veľkými hrudkami chia semienok ( ako sa to stalo mne :D).
  5. Puding už len stačí presunúť do nádoby, v ktorej ho chcete podávať a odložiť do chladničky. Odporúčam chladiť do druhého dňa, no pokiaľ máte naponáhle, postačia aj tri hodinky chladenia. Puding môžete ozdobiť napríklad mrazeným, či čerstvým bobuľovým ovocím, kúskami čerstvého ovocia ako je banán, pomaranč, alebo len posypať chia semienkami alebo nasekanými orieškami alebo konopným semienkom.

last-oz

Páči sa ti tento recept?
Podpor ma lajkom na facebooku alebo zanechaj pod receptom koment.
Budem vďačná za tvoju reakciu :)