Avokádovo-čokoládový mousse

hlavna
4 porcie
15 min. príprava

Nečakane vás prepadla návšteva a vy jej nemáte čo ponúknuť? Tento recept vás jednoznačne zachráni. Rýchle, jednoduché, sladké a zároveň zdravé!

Týmito sladkými dobrotami iste ohúrite nejedného človeka a popritom nemusíte stráviť pol dňa v kuchyni. V poslednej dobe som si obľúbila raw dobroty. Nenadriem sa pri ich príprave, sú sladučké a to bez dodatočne pridávaného cukru a pokiaľ ich viete pekne nadekorovať a ozdobiť napríklad čerstvým ovocím, sú veľmi efektné. Predsa aj oči jedia. A čo je viac ako zdravá a sladká maškrta? No predsa dať si takéto maškrty rovno dve! A bez výčitiek..

Suroviny

  • 2 ks avokádo zrelé väčšie
  • 2 ks banány prezreté veľké
  • 2 PL kakao
  • domáce mandľové mlieko podľa potreby

Postup

  1. Avokáda rozkrojíme, vyberieme kôstku, ošúpeme a nakrájame na menšie kúsky.
  2. Banány tiež ošúpeme a nakrájame na kolieska.
  3. Avokádo, banány a kakao spolu s trochou mlieka rozmixujeme v mixéry na hladkú hmotu. Mlieko pridajte podľa potreby, stačí málo, aby bol krém krásne hustý, ale zas aby vám to mixér utiahol a vymixoval všetko do hladka.
  4. Mousse naservírujeme do malých misiek a uložíme do chladničky do druhého dňa alebo na pár hodín, nech sa krém pekne zachladí a môžeme podávať.
  5. Ja som si krém pripravila deň vopred, do chladničky uložila v malom mixéry, v ktorom som celú zmes spracovávala a prikryla potravinárskou fóliou. Mousse vôbec nie je potrebné dosladiť, nakoľko máte k dispozícii prezreté a tým pádom dosť sladké banány, stačí cukor z ovocia.

last1last2

Páči sa ti tento recept?
Podpor ma lajkom na facebooku alebo zanechaj pod receptom koment.
Budem vďačná za tvoju reakciu :)